Kalkulator kredytu gotówkowego

Biorąc kredyt warto zastanowić się czy będzie nas na niego stać i czy nie jest on dla nas zbyt drogi. Jak wiadomo na ratę kredytu składa się nie tylko rata kapitałowa czyli pieniądze rzeczywiście pożyczone od banku, ale także szereg innych kosztów jak na przykład odsetki od udzielonego kredytu i niespłaconej jego części, prowizja za udzielenie kredytu jeśli nie zapłaciliśmy jej jednorazowo przy podpisywaniu umowy kredytowej, ubezpieczenie kredytu jeśli zdecydowaliśmy się na nie i nie opłaciliśmy całej składki na początku współpracy z bankiem.

Czasami banki robią promocję i koszt kredytu jest zerowy – oznacza to, że tyle ile pożyczymy od banku tyle samo oddamy w równych ratach. Promocje te najczęściej zdarzają się w przypadku zaciągania kredytu na zakup towarów tzw. ratalnego. W innych przypadkach kredyt może być objęty promocją niższe marży czy darmowego ubezpieczenia.

Jeśli jednak chcemy mieć pewność ile wyniesie nasza comiesięczna rata i ile finalnie pieniędzy będziemy musieli oddać bankowi to najlepiej skorzystać z kalkulatorów kredytowych jakie dostępne są w internecie. Są one bardzo proste w obsłudze, wystarczy podać tylko kilka podstawowych danych o przedmiotowym kredycie i kalkulator sam obliczy za nas wysokość rat (w zależności od tego czy chcemy by były równe czy malejące), ile w każdej razie jest kapitału a ile odsetek i poda nam także finalny koszt kredytu – czyli kwotę bazową wraz z odsetkami za cały okres kredytowania, marżą banku, ubezpieczeniami i wszystkimi dodatkowymi kosztami jeśli występują.

Kalkulatory kredytowe znaleźć możemy na stronach dotyczących finansów domowych i inwestycji, a także na większości stron banków. Należy jednak pamiętać, że wyniki, które one pokazują i wartości, które wyliczają nie są wiążące i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Stanowią one tylko poglądowy i przybliżony koszt kredytu i nie możemy na ich podstawie domagać się od banku zawarcia z nami umowy, w której będą takie same wartości kredytu.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17467 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/kalkulator-kredytu-gotowkowego/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('s in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435