Pożyczka gotówkowa dla emeryta i rencisty bez BIK i kryterium wieku

Niekiedy zdarzają się w życiu sytuacje, kiedy niezbędny jest nagły zastrzyk gotówki. Wiadomo, że nie każdy może pożyczyć pieniądze wśród rodziny czy znajomych, czasami więc pozostaje wzięcie pożyczki gotówkowej w banku czy firmie pożyczkowej. Jeśli jednak dana osoba jest emerytem lub rencistą, chociaż jej źródło dochodów gwarantuje państwo to może się okazać, że nie ma ona zdolności kredytowej, która oceniania jest po złożeniu wniosku o kredyt. Oprócz zdolności kredytowej badana jest także historia kredytowa przyszłego kredytobiorcy w  biurze informacji kredytowej. Niestety często zdarza się tak, że pomimo spłaconych należności przypadkowo możemy znaleźć się w  tzw. BIKu. Czasami dzieje się to zupełnie nieświadomie, czasami jest to wynik naszego zaniedbania czy niedopatrzenia. Niestety instytucje, firmy i banki nie wysyłają do nas informacji, że nasze nazwisko znajduje się w BIKU, a dowiadujemy się o tym w momencie, w którym firma odmawia nam pożyczki.

BIK jest swego rodzaju gwarantem tego, że kredytobiorca rzetelnie i terminowo spłaca swoje zobowiązania. Informacja w BIK pokazuje także ile miesięcznie zobowiązań posiada kredytobiorca, jaka jest wysokość kredytu, raty i kiedy kredyt ma zostać spłacony. Dzięki temu każda kolejna firma czy bank może prześledzić historię i zobowiązania ewentualnego klienta i na tej podstawie podjąć decyzję o przyznaniu bądź odmowie przyznania pożyczki. Nawet jeśli spłacamy swoje zobowiązania terminowo to może być tak, że mam ich za dużo i bank nie udzieli nam kolejnego kredytu, bo wysokość naszych rat przekroczyłaby możliwość ich spłaty.

Jeśli jednak pieniądze są nam bardzo potrzebne możemy zwrócić się o pożyczkę do firmy, które udzielają ich bez pobrania informacji z BIKu. Pożyczka gotówkowa bez BIKu jest dużo łatwiejsza do wzięcia i zwykle decyzję otrzymuje się wyjątkowo szybko. Należy jednak pamiętać, że czasami jest to związane z wyższym oprocentowaniem kredytu lub wyższą marżą. Jeśli jednak jest to jedyne rozwiązanie,to można z niego skorzystać.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17593 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/pozyczka-gotowkowa-dla-emeryta-i-rencisty-bez-bik/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/load.php in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435