Pożyczki pieniężne dla bezrobotnych na dowód

Niezależnie od tego jak dobrą mamy pracę i jak bardzo jesteśmy pewni tego, że jej nie stracimy warto zawsze mieć jakieś zaplecze finansowe na wypadek, gdyby okazało się, że wydarzą nam się nieprzewidziane wydatki lub co gorsze utrata pracy.

Jeśli jednak pomimo naszej ostrożności stracimy pracę i zostaniemy bez środków do życia lub trafią nam się jakieś nieprzewidziane wydatki możemy się postarać o pożyczę na dowód osobisty bez zaświadczenia o zarobkach,. W tym wypadku zwrócić się musimy do instytucji pozabankowych udzielających pożyczek, ponieważ w większości jeśli nie we wszystkich, bankach potrzebne będzie zaświadczenie o zarobkach, a więc także dowód na posiadanie stałego zatrudnienia lub oświadczenie o wysokości zarobków i osiąganego dochodu. Podanie w banku nieprawdziwych informacji może się skończyć oskarżeniem o próbę wyłudzenia kredytu, która jest traktowana jak przestępstwo.

Dlatego jeśli znaleźliśmy się bez pracy w trudnej sytuacji i mamy konieczność zaciągnięcia kredytu to warto postarać się o kredyt na dowód, dzięki czemu nie będziemy musieli podawać swoich zarobków i składać oświadczeń o stanie naszego majątku.  Warto jednak brać pod uwagę to, że firmy udzielające takich pożyczek muszą ciężar związany z ryzykiem udzielenia takich kredytów przerzucić na klientów. Dlatego dokładnie i w spokoju przeczytaj,y umowę kredytową zanim ją podpiszemy. Mogą w niej być zawarte klauzule abuzywne, czyli takie które są niedozwolone i działają przeciwko klientowi. Zwróćmy także uwagę na wysokość oprocentowania, marży, możliwości wcześniejszej spłaty – czy są one bez kosztowe czy trzeba np. zapłacić odsetki od wcześniej spłaconej kwoty.

Kruczków prawnych może być wiele dlatego umowę należy przeczytać przed podpisaniem. Umowy te zwykle są nienegocjowalne, ale jeśli znajdują się w nich niepokojące nas zapisy to warto porównać  ofertę z ofertą konkurencji, być może znajdziemy tam lepsze warunki.

Pamiętajmy, że w niedługim okresie możemy uzyskać zatrudnienie i chcieć spłacić kłopotliwą pożyczkę,która nie jest nam już potrzebna. Wtedy warto wiedzieć, że możemy zrobić to stosunkowo niewielkim kosztem.

 


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17701 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/pozyczki-pieniezne-dla-bezrobotnych-na-dowod/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-includes/load.php(679) in /home/dxf/public_html/pracazagranica.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435